Czy warto inwestować w outsourcing IT?

Postępująca cyfryzacja wymaga od przedsiębiorców dostosowania się i inwestowania coraz większych ilości czasu i gotówki w usługi informatyczne. W przypadku większych firm dość często zatrudnia się administratora, który zajmuje się całą infrastrukturą. Na rynku usługowym pojawia się jednak coraz więcej firm, które świadczą usługi administracji od zarządzania stronami internetowymi, aż po nadzór nad firmowymi bazami danych. Czy warto skorzystać z usług takich firm?

Większość mikroprzedsiębiorców nie potrzebuje administratora na pełny etat, chociaż czasem przydałaby się pewna pomoc w dziedzinie administracji serwerami lub choćby własnym, firmowym sprzętem. Na rynku powstaje coraz więcej firm, które świadczą takie usługi. Najczęściej rozliczane są godziny pracy administratorów zatrudnianych w takich firmach. Częstą praktyką jest sprzedawanie abonamentów obejmujących kilka godzin pracy, wycenionych niżej niż suma pojedynczych godzin. Jeśli więc kilka godzin pracy w zupełności wyczerpie potrzeby, to outsourcing IT wydaje się być wręcz idealnym pomysłem.

Skorzystać na nim mogą również firmy, które mają na tyle rozbudowaną infrastrukturę, że potrzebują co najmniej jeden osoby na pełen etat. Dość często administratorzy, którzy pracują w pojedynkę, nie mają możliwości szybkiego zdobywania nowej wiedzy. Zwłaszcza jeśli firmowa infrastruktura obejmuje co najmniej kilka dziedzin. W przypadku outsourcingu IT do dyspozycji jest wielu specjalistów – nie jest bowiem powiedziane, że w pakiecie sprzedanych godzin pracować będzie tylko jeden człowiek. Dzięki temu poszczególnymi częściami zajmować się będą eksperci, którzy w danej dziedzinie pracują od wielu lat. Zmniejsza się dzięki temu możliwość pomyłki, a praca wykonywana jest w bardziej optymalny sposób.

Jak widać outsourcing IT może być doskonałym pomysłem dla każdego. Wszystkie potrzeby, jakie posiadają przedsiębiorcy oraz duże firmy, mogą zostać zaspokojone w szybki i profesjonalny sposób. Warto więc zastanowić się nad taką formą zarządzania firmową infrastrukturą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *